انستیتو انفورماتیک فنی کار
نماینده رسمی سازمان فنی و حرفه ای کشور | نماینده رسمی انستیتو ایزایران
قویترین | اولین | معتبرترین
مرکز آموزش تعمیرات و نصب تخصصی بردهای الکترونیکی و ماشینهای اداری در ایران
Image is not available
آموزش تعمیرات دوربین دیجیتال
Image is not available
آموزش تعمیرات ای سی یو خودرو
Image is not available
آموزش مهندسی معکوس بردهای الکترونیکی
Image is not available
آموزش تعمیرات ماشینهای اداری
previous arrow
next arrow
Slider

fannikar

fanavaran

noavaran

yavaran

bagher

hekmat

khobregan

همان طور که می‌دانید در مراسم IFA برلین بود که سونی موبایل از پرچم‌دار دوم سال 2014 خود رونمایی به عمل آورد. زمان زیادی از معرفی رسمی Z3 در جهان نگذشت که سونی موبایل در آخرین روز از دومین فصل سال شمسی از برترین اسمارت فون حال حاضرش در ایران رونمایی به عمل آورد. در این مراسم خانم کوشا، نفر اول سونی موبایل در ایران و چندی از مسئولان سونی حضور داشتند که به معرفی آخرین دست پخت سونی پرداختند.
در ابتدا، بحث با خانم کوشا را با کمی شوخی آغاز نمودیم و از ایشان پرسیدیم که آیا تمام پرسنل سونی موبایل باید از گوشی‌های سونی استفاده کنند؟ ایشان در پاسخ فرمودند که در درجه‌ی اول، این عشق و علاقه است که سبب شده تا تمام پرسنل این مجموعه از گوشی‌های سونی استفاده نمایند. همچنین ایشان اضافه نمودند که اگر پرسنل این مجموعه، علاقه ای به محصولات سونی نداشته باشند، حضورشان در این جا به معنای اتلاف وقت بود. در طول این مراسم، تمرکز اصلی ایشان و همکارانشان بیشتر بر روی ویژگی‌های جدیدی بود که به اکسپریا Z3 اضافه شده بود. همچنین به طور مختصر و تیتر وار بر روی قابلیت‌هایی که در این گوشی و در نسل قبلی این گوشی وجود داشت، صحبت کردند.

بعد از صحبت‌های مقدماتی، ایشان به طراحی گوشی‌های سونی و زبان طراحی آمنی بالانس گوشی‌های سونی موبایل اشاره نمودند و افزودند: سونی موبایل سعی خود را بر این داشته تا زبان طراحی گوشی‌های خود را حفظ کند؛ البته این زبان طراحی با تغییرات و بهبودهایی همراه شده که سبب جذابیت بیشتر آن شده است.

همان گونه که در تصویر مشاهده می‌نمایید، عرض این گوشی نسبت به نسل قبلی خود باریک‌تر شده که این امر سبب افزایش حس ارگونومیکی آن نیز شده است. همچنین ضخامت این گوشی به طور محسوسی نسبت به Z2 کاهش پیدا کرده. مهم‌تر از همه‌ی این‌ها، لبه های این پرچم‌دار است که کاملا گرد شده‌اند و حالت منحنی بیشتری نسبت به Z2 به خود گرفته‌ تا در هنگام در دست گرفتن کاربران راحت‌تر باشند. در مجموع می‌توان گفت که سونی در طراحی Z3 تمام هنر خود را به خرج داده تا قابلیت یک دست کار کردن با آن را برای کاربران افزایش دهد.
پیش از این انتقاد زیادی از پرچم‌داران سونی ناشی از وجود حاشیه ها‌ی زیاد در بالا و پایین صفحه نمایش گرفته وجود داشت. اما خوشبختانه سونی موبایل نسل به نسل و گوشی به گوشی، این حاشیه را کم و کمتر نمود تا در گوشی اکسپریا Z3 کمترین میزان حاشیه‌ی صفحه نمایش را ببینیم. یکی از دلایل و فلسفه های کاهش ظرفیت باتری این پرچم‌دار نسبت به نسل قبل خود، کاهش ضخامت و کاهش وزن آن می‌باشد که سونی به طرز کاملا هنرمندانه ای این کاهش ظرفیت باتری را جبران نموده که بعدا به آن می‌پردازیم.

می‌رسیم به نمایشگر این پرچم‌دار. همان طور که می‌دانید اندازه ی نمایشگر این گوشی نسبت به نسل پیشین خود دست خوش تغییری نشده و همان 5.2 اینچ در Z3 هم حفظ شده است. کیفیت نمایشگر این گوشی هم همان FullHD می‌باشد، تنها با این تفاوت که روشنایی آن 30 درصد نسبت به نسل قبل خود بیشتر شده است. علاوه بر این کنتراست و زاویه دید این پرچم‌دار نسبت به نسل قبل خود بهبود یافته.

در این مراسم، مسئولان سونی موبایل مانور زیادی بر روی عکاسی این گوشی در محیط‌های تاریک نموده‌اند و برای اثبات این قابلیت نیز آزمایشی تدارک دیدند. در این آزمایش، یک جعبه‌ی کاملا تاریک وجود داشت که به وسیله‌ی روزنه ای که بر روی آن قرار داشت، می‌توانستیم میزان نور ورودی به داخل جعبه را تنظیم نماییم.

در این تست، کمترین میزان روشنایی برای این جعبه در نظر گرفته شد که در این شرایط عکس‌های مطلوب و با نور خوبی به ثبت رسید. به نظر می‌رسد که این قابلیت به خاطر وجود سنسور Exmor RS برای دوربین این گوشی می‌باشد.

همچنین قابلیت‌هایی جذاب مانند Timeshift Burst، AR efffect، Social Live که پیش از این در برنامه‌ی دوربین اکسپریا Z2 وجود داشت، در Z3 هم تکرار شده است. علاوه بر این سونی امکانات جدیدی چون AR Fun و Multi Camera به Z3 اضافه نموده است.

AR Fun برای بخشیدن افکت‌های گوناگون به فیلم‌های گرفته شده می‌باشد که کارایی مشابهی با AR effect دارد. قابلیت جذاب و جدید دیگری که تنها در گوشی‌های Z3 وجود دارد، Multi Camera نام دارد. به وسیله‌ی این قابلیت می‌توانید دو گوشی Z3 را از طریق NFC به هم متصل نموده و هر آن چه که دوربین Z3 اول نشان می‌دهد، در Z3 دوم هم ببینید. گفتنی است که به وسیله‌ی این قابلیت، تنها می‌توانید حداکثر سه گوشی Z3 را با هم مچ نمایید. Sound Photo قابلیت دیگری است که به وسیله‌ی آن می‌توانید بر روی عکس خود، صدا ضبط نمایید.

نگاه اولیه‌ی بسیاری از کاربران به ظرفیت باتری اکسپریا Z3 منفی و نا امید کننده می‌باشد؛ چرا که عامه‌ی مردم در نگاه اول این طور می‌پندارند که باتری Z3 نسبت به اکسپریا Z2، صد میلی آمپر ساعت کاهش ظرفیت پیدا کرده است و این تنها می‌تواند یک پسرفت برای این پرچم‌دار ‌باشد. اما حقیقت چیز دیگری است. چرا که با وجود کاهش 100 میلی آمپری Z3 نسبت به نسل قبلش، از عملکرد فوق‌العاده و بی نظیری برخوردار بود. به طوری که خبردار شدیم که این پرچم‌دار در تست گرفته شده در وب سایت «فون ارنا»، به عنوان برترین عملکرد باتری در بین پرچم‌داران انتخاب شده است. همچنین به گفته‌ی مسئولان سونی موبایل، Z3 قادر خواهد بود تا 2 روز برای کاربران شارژ نگه دارد. اما چیزی که این موضوع را جالب‌تر و صد البته جذاب‌تر می‌کند، افزایش 30 درصدی روشنایی این مدل نسبت به نسل قبلی خود می‌باشد. راز اصلی این اتفاق در تکنولوژی به کار گرفته شده در صفحه نمایش این گوشی است، جایی که به نظر می‌رسد که به طور چشمگیری از مصرف باتری آن بسیار کم شده است. حال با تمام این اوصاف و برتری‌ها، سونی از حالت جدید خود به نام Ultra STAMINA استفاده نموده که می‌تواند مقدار شارژ قابل توجه و خوبی را برای کاربران نگه دارد. علاوه بر این سونی از قابلیت نه چندان جدید STAMINA که پیش از این در سونی Z2 و Z1 به کار برده بود، در سونی Z3 هم استفاده کرده است. در آخر این گونه بیان شد که حالت ویژه‌ی Ultra STAMINA می‌تواند تا بیش از 8 برابر حالت STAMINA شارژ نگه دارد که جای بسی خوشحالی برای کاربران این گوشی می‌باشد.

محصول دیگری که در کنار اکسپریا Z3 معرفی شد، Z3 Compact بود. همان طور که می‌دانید سونی تعریفی متفاوتی از گوشی‌های کامپکت و مینی ارائه نموده است. بر طبق این تعریف سونی، گوشی‌های کامپکت تفاوت چندان زیادی با نسخه‌ی اصلی آن نخواهد داشت و به طور عمده در اندازه با هم تفاوت دارند؛ دقیقا همان چیزی که در Z1 Compact دیده بودیم. همچنین محصول میان رده‌ی اکسپریا E3 و اکسپریا Z3 تبلت نیز در کنار اکسپریا Z3 معرفی شدند.

بند هوشمند تاک (Smart Talk) و اسمارت واچ 3 لوازم جانبی معرفی شده در کنار محصولات خانواده‌ی Z3 می‌باشد. اما خبری از معرفی نسل سوم ساعت‌های هوشمند سونی در این مراسم نبود و باید تا همراهی زبان فارسی یا عربی برای این ساعت هوشمند، دندان روی جگر بگذارید.

همان طور که می‌دانید اکسپریا Z3 را می‌توان نخستین پرچم‌دار سونی دانست که از دو سیم کارت به طور همزمان پشتیبانی می‌کند. همچنین با توجه به محبوبیت گوشی‌های دو سیم کارته در نزد کاربران ایرانی، سونی موبایل قصد دارد تا در ابتدا، نسخه‌ی دو سیم کارته ی این پرچم‌دار را روانه‌ی بازار نماید و بعد از آن نسخه‌ی تک سیم کارته ی آن را راهی بازار کند.
دست آخر قرار است تا تمام محصولات خانواده Z3 سونی، طی 10 روز آینده به طور رسمی در مقابل خبرنگاران معرفی شود. همچنین بیان شد که در دو هفته‌ی آتی، جدیدترین پرچم‌دار گوشی سونی روانه‌ی بازار خواهد شد. ما هم مثل شما بی‌صبرانه منتظریم تا این گوشی هر چه سریع‌تر راه به بازار ایران پیدا کند و آن را مورد نقد و بررسی قرار دهیم.
به نظر می‌رسد که صنعت موبایل سونی روی خوشی به این شرکت نشان نداده، چرا که این کمپانی با انتشار گزارشی، پیش‌بینی تحمل ضرر 2.1 میلیارد دلاری را در بخش اسمارت فون‌های خود انجام داده است. به هر حال انتظار می‌رود که سونی موبایل با تمرکز بیشتر بر روی گوشی‌های پرچم‌دار خود و تمرکز کمتر بر روی گوشی‌های میان رده‌ی خود کمی از این ضرر مالی هنگفت نجات پیدا کند. در آخر باید بگوییم از آنجایی که سونی موبایل هر شش ماه یک بار پرچم‌دار خود را روانه‌ی بازار می‌کند، نمی‌توان انتظار تفاوت زیاد و چشمگیر نسبت به اکسپریا Z2 داشت.

مقالات علمی

دوره های آموزشی ما

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار