logo1398

پر سرعت ترین خودرو الکتریکی

بعد از سال ها تعلل و تاکید فراوان کارشناسان، بالاخره دولتمردان ایرانی به این نتیجه رسیدند بهترین راهکار برای حل مشکل آلودگی هوا در ابرشهرهای کشور این است که صنعت خودروسازی سراغ فناوری وسایل حمل و نقل الکتریکی برود.

این در حالی است که بحث الکتریکی شدن خودرو ها، سال هاست در دانشگاه های کشور مانند دانشگاه امیرکبیر تهران، علم و صنعت، صنعتی شریف، آزاد اسلامی واحد قزوین و دانشگاه کاشان مطرح بوده و دانشگاه صنعتی شریف مدت هاست میزبان محبوب ترین مسابقه ماشین های الکتریکی بوده که فرصت مناسبی برای نمایش توانمندی تحصیلکردگان و متخصصان در این حوزه است تا ایده های ناب خود را در قالب یک خودروی الکتریکی رونمایی کنند.

اما در این سال ها صنعت خودروسازی ایران همواره در مقابل الکتریکی شدن خودرو ها موضعگیری کرده و از خود مقاومت نشان داده و حتی برای حمایت از صاحبنظران این حوزه و ممانعت از خروج این افراد از خاک کشور هم کوچک ترین تلاشی انجام نشده است. اکنون که دولت تصمیم گرفته زیرساخت های لازم را برای خودروهای شهری تامین کند و برای اجرایی شدن این کار تسهیلات ویژه ای را اختصاص داده، انتظار می رود در آینده ای نه چندان دور واردات خودروهای الکتریکی به ایران آغاز شود. موضوعی که اگر صنعت داخلی از فرصت های پیش آمده طی سال های گذشته استفاده کرده و در این حوزه نقش پررنگ تری ایفا نموده بود، به مراتب بهتر از انتظار برای ورود خودروهای وارداتی بود. کاش به جای خودروهای وارداتی شاهد رونمایی از خودروهای الکتریکی داخلی بودیم که به همت شرکت های دانش بنیان ایرانی به بازار عرضه می شد، اما در شرایط امروز چاره ای جز این نیست که به آن سوی مرزها چشم داشته باشیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا برترین خودروهای الکتریکی دنیای امروز را خدمت تان معرفی کنیم تا از الان برای آینده سبز و زندگی پاکتان تصمیم بگیرید.

رقابت در عرصه خودروهای الکتریکی

به گزارش popscience، همچنان حرف و حدیث های زیادی درباره بهترین راه فروش خودروهای الکتریکی بر سر زبان هاست. به نظر شما خودروسازان باید به دنبال راهکارهایی برای نمایش توانمندی های زیست محیطی این خودروها باشند یا این که بهتر است به زبان اقتصاد یعنی زبانی که مردم بهتر آن را درک می کنند، سخن بگویند و بیشتر دنبال افزایش مزیت های این خودرو از دیدگاه اقتصادی باشند؟ به نظر می رسد اکنون دو ویژگی این خودرو یعنی پاک بودن و به دور بودن از هر گونه سر و صدایی بیش از هر ویژگی دیگر در این دنیای رقابتی مطرح باشد.

آنچه کمتر درباره خودروهای الکتریکی به آن اشاره شده این است که چگونه می توان از راندن یک خودروی الکتریکی بیشترین استفاده را کرد که شاید بیش از دیگر ویژگی ها برای کسانی که قصد خرید یک خودروی الکتریکی را دارند مورد توجه باشد. بر اساس یک اندازه گیری کمی و کیفی از سوی متخصصان خودرو های الکتریکی موجود در بازار و خودروهایی که در آینده ای نزدیک به بازار عرضه می شود بر اساس شتاب صفر تا صد رده بندی شده اند که در ادامه ۱۲ خودرویی را که در صدر این فهرست قرار دارند معرفی می کنیم.

تسلا مدل S

۴.۲ ثانیه

بدون شک از شنیدن نام این خودرو در فهرست سریع ترین خودروهای الکتریکی شگفت زده نشده اید. تسلا S سریع ترین خودروی الکتریکی است که اکنون در سطح دنیا به فروش می رسد. اگرچه این خودرو لقب سنگین ترین خودروی الکتریکی را نیز با خود به یدک می کشد، اما از نظر کارایی از یک سوپر سدان چیزی کم ندارد. اگر به دنبال این هستید که هنگام حرکت خودرو حسی شبیه برخاستن هواپیما را تجربه کنید تسلا S را به شما پیشنهاد می کنیم.

تویوتا RAV۴ EV

۷.۰ ثانیه

این مدل تویوتا خودرویی به اعتبار و نفوذی شبیه تسلا است که ظاهرا از نظر عملکرد نیز با این خودرو شباهت هایی دارد. این خودرو به یک موتور الکتریکی با قدرت ۱۵۴ اسب بخار مجهز است. تویوتا RAV۴ EV در مقایسه از بسیاری از کراس اوروها و شاسی بلندها SUV) سبک تر است.

BMWi۳

۷.۳ ثانیه

این خودرو یک خودروی الکتریکی متناسب با فضاهای شهری است که طراحی ظاهری آن بیش از هر ویژگی دیگری مورد توجه قرار گرفته است. البته باید توجه داشت ویژگی های دیگر این خودرو از جمله موتور الکتریکی ۱۷۰ اسب بخاری و همچنین شاسی سبک وزن آن که از فیبر کربنی ساخته شده نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. همچنین باید گفت وزن زیاد این خودرو می تواند تا حدی موجب کندی شتاب حرکت آن شود.

شورولت اسپارک EV

۷.۶ ثانیه

بی شک ویژگی کلیدی شورولت اسپارک EV موتور ۱۳۰ اسب بخاری آن نخواهد بود. البته موتوری با این قدرت برای چنین خودروی کوچکی خیلی هم بد نیست. اگرچه در مقایسه، فراری بسیار سریع تر از این خودروی الکتریکی است و گذشته از آن از نظر شکل ظاهری هم به مراتب جذاب تر است، اما اسپارک این توانایی را دارد که بتواند براحتی همتایان بنزینی خودش را پشت سر گذاشته و همین ویژگی برای جلب توجه مشتریان کافی است.

بنز کلاس B

۸.۵ ثانیه

به نظر می رسد این بنز الکتریکی به عنوان رقیبی برای BMWi۳ به بازار آمده است. از نظر قیمت هم تقریبا با هم برابری می کند. با این تفاوت که این خودرو در مقایسه با BMWi۳ فضای داخلی بیشتری دارد، اما در ساخت آن از نوآوری های جدید آن طور که باید بهره گرفته نشده است. از نظر شتاب و حرکت در پیچ ها راننده BMW احساس بهتری را تجربه می کند.

هوندا فیت EV

۸.۵ ثانیه

اگرچه این خودرو شتاب خوبی دارد، اما از محدودیت هایی هم برخوردار است، اما شتاب ۸.۵ ثانیه ای این خودرو نه تنها از خودروهای کامپکت کوچک بلکه حتی از خودروهای کلاس کامپکت هم بهتر است. علاوه بر این شاسی مناسب و فضای داخلی جادار این خودرو از دیگر مزیت های آن به شمار می آید.

فیات ۵۰۰E

۹.۱ ثانیه

چه بخواهید با این خودرو یک مسیر مستقیم را طی کنید و چه بخواهید با آن در شهر گشت و گذاری داشته باشید، باید بدانید این فیات الکتریکی کمی پرسر و صداست. شتاب ۹.۱ ثانیه ای این خودرو آن را به همزادهای بنزینی اش شبیه می سازد، اما اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم باید بگوییم یک موتور پاک و الکتریکی از مزیت های این خودرو محسوب می شود.

فولکس واگن e Golf

۱۰ ثانیه

نماینده فولکس در بخش خودروهای کامپکت الکتریکی هنوز به بازار عرضه نشده است، اما بر اساس شنیده ها خودروی بدی نیست. شتاب تخمین زده شده از سوی این شرکت خودروسازی برای خودروی الکتریکی که قرار است به زودی رونمایی شود، ۱۰ ثانیه است. به نظر می رسد با توجه به ویژگی هایی که از آن صحبت شده می تواند یک خودروی الکتریکی شهری مناسب باشد.

خودروی فوکوس الکتریک ۱۰.۴ ثانیه

گرچه بندرت پیش می آید راننده ای در سفرهای روزانه خود شتاب صفر تا صد خودرویی که آن را می راند اندازه گیری کند، اما این ویژگی برای خودروی فوکوس وزنه ای برای سنجش عملکرد خودرو محسوب می شود. برگ برنده این خودرو قابلیت کنترل آن است. مدل های بنزینی این خودرو نیز از نظر این ویژگی زبانزد بوده است. به گفته متخصصان مدل الکتریکی هم از این قاعده مستثنا نخواهد بود.

نیسان لیف ۱۱.۵ ثانیه

گرچه نیسان لیف در مقایسه با دیگر رقبا سرعت عمل پایین تری دارد، اما بسیاری از خریداران این خودرو مصرف بسیار کم انرژی را به سرعت بالا ترجیح می دهند. این خودرو نیز مانند دیگر خودروهای الکتریکی به کمک موتور ۱۱۰ اسب بخاری که به آن مجهز شده در ابتدای مسیر حرکت عملکرد خوبی از خود نشان می دهد و بسرعت گشتاور مورد نیاز برای افزایش سرعت حرکت خودرو را تامین می کند.

اسمارت الکتریک درایو ۱۱.۵ ثانیه

آزمایش های انجام شده روی این خودرو در مسیرهای مختلف نشان می دهد این خودروی در مقایسه با همتای بنزینی اش عملکرد بهتری دارد. همچنین بسیار سریع تر است و شتاب صفر تا صد آن با خودروی لیف برابری می کند.

میتسوبیشی i Mi EV

۱۵ ثانیه

اگر شما از جمله افرادی هستید که در بین خودروهای الکتریکی به دنبال یک خودروی پرسرعت می گردید احتمالا این خودرو توجه شما را جلب نمی کند. گرچه شتاب صفر تا صد ۱۵ ثانیه ای خودرو تا حدی توسط بعضی رانندگان بهبود پیدا کرده، اما آزمایش های انجام شده نشان می دهد از این خودرو بیش از این نمی توان انتظار داشت. با توجه به آمار کم تولید این خودرو، i Mi EV یکی از ارزانقیمت ترین خودروهای الکتریکی است که می تواند در اختیار علاقه مندان به خودروهای الکتریکی قرار گیرد.

 

پس از تکمیل فرم پیش ثبت نام منتظر تماس مشاور آموزشی خودتان باشید . در صورت تمایل با شماره ویژه : 02188930441 تماس بگیرید

اطلاعات فردی

شماره تلفن شما راه ارتباطی ما با شماست در زمان ثبت نام دقت کنید به اشتباه عددی را وارد ننمایید .

انتخاب دوره آموزشی

دوره های آموزشی ما

انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات ال ای دی و اموزش تعمیر ال سی دی و اموزش تعمیرات ال سی دی و اموزش نصب دوربین مدار بسته و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی و اموزش تعمیر کولر گازی و اموزش تعمیرات کولر گازی و اموزش شارژ کارتریج و اموزش شارژ کارتریج و اموزش مهندسی معکوس و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربین مداربسته در فنیکار و انستیتو انفورماتیک فنی کار نماینده رسمی و معتبر انستیتو ایزایران و سازمان فنی و حرفه ای تهران و مرکز آموزش تعمیرات تخصصی کولرگازی و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات فکس و آموزش تعمیرات تبلت و آموزش تعمیرات پرینتر و آموزش تعمیرات مادربرد و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات چاپگر و آموزش تعمیرات کپی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش تعمیرات ecu و آموزش تعمیر پرینتر لیزری و آموزش تعمیرات بردهای پزشکی و آموزش تعمیرات نوت بوک و آموزش تعمیرات چاپگر لیزری و آموزش تعمیر ماشین های اداری و اموزش تعمیر dvr و آموزش تعمیرات در تهران و آموزشگاه تعمیرات فنی و آموزش تعمیرات و نصب و آموزش تعمیرات چاپگر های جدید و آموزش تعمیر موبایل و آموزش تعمیرات موبایل و آموزش تعمیر تلویزیون و آموزش تعمیرات تلویزیون و آموزش تعمیر کامپیوتر و آموزش تعمیرات کامپیوتر و آموزش تعمیر ای سی یو و آموزش تعمیرات ای سی یو و آموزش تعمیر لپ تاپ و آموزش تعمیرات لپ تاپ و آموزش تعمیر لپتاپ و آموزش تعمیرات لپتاپ و آموزش تعمیر ال ای دی و آموزش تعمیرات ال ای دی و آموزش تعمیر ال سی دی و آموزش تعمیرات ال سی دی و آموزش نصب دوربین مدار بسته و آموزش نصب دوربین مداربسته و آموزش نصب کولر گازی و آموزش نصب کولرگازی و آموزش تعمیر کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی و آموزش شارژ کارتریج و آموزش شارژ کارتریج و آموزش مهندسی معکوس و اموزش مهندسی معکوس و آموزش تعمیر برد الکترونیکی و آموزش تعمیرات برد الکترونیکی و آموزش نصب دزدگیر خودرو و آموزش نصب دزدگیر ماشین و آموزش تعمیر حرفه ای ماشینهای اداری و آموزش تعمیرات تخصصی ماشین های اداری و آموزش تعمیر ماشینهای اداری در شیراز و آموزش تعمیرات ماشینهای اداری در اصفهان و آموزشگاه تعمیر موبایل و آموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تبلت و موبایل و اموزش تعمیرات موبایل و اموزش تعمیر تلویزیون اسمارت و اموزش تعمیرات تلویزیون و اموزش تعمیر کامپیوتر و اموزش تعمیرات کامپیوتر و اموزش تعمیر ای سی یو و اموزش تعمیرات ای سی یو و اموزش تعمیر لپ تاپ و اموزش تعمیرات لپ تاپ و اموزش تعمیر لپتاپ و اموزش تعمیرات لپتاپ و اموزش تعمیر ال ای دی و اموزش تعمیرات Ecu و اموزش تعمیر ایسیو و اموزش تعمیرات ایسیو ماشین و اموزش ایسیو خودرو و اموزش نصب دوربین مداربسته و اموزش نصب کولر گازی و اموزش نصب کولرگازی مدیا و اموزش تعمیر کولر گازی سامسونگ و اموزش تعمیرات کولر گازی ال جی و اموزش شارژ کارتریج لیزری و اموزش شارژ کارتریج اچ پی و اموزش مهندسی معکوس پیشرفته و اموزش تعمیرات برد به روش مهندسی معکوس و اموزش تعمیر برد الکترونیکی و اموزش تعمیرات برد الکترونیکی و اموزش نصب دزدگیر خودرو و اموزش نصب دزدگیر ماشین و اموزش تعمیر ماشین های اداری و آموزش تعمیرات ماشین های اداری و اموزش تعمیر ماشینهای اداری و اموزش تعمیرات ماشینهای اداری و اموزشگاه تعمیر موبایل و اموزشگاه تعمیرات موبایل و اموزش نصب پکیج و آموزش تعمیرات پکیج و آموزش حرفه ای تعمیرات لپتاپ و آموشگاه تعمیرات کولرگازی و آموزش تعمیرات و نصب پکیج و آموزش تعمیرات هارد و آموزش تعمیر و نصب دوربینهای مداربسته در استیتو انفورماتیک فنی کار